Úvod » BAV SE A POMÁHEJ

Podporujeme Michalku

publikováno 27.01.2020 (aktualizováno 14.02.2020)

Jmenuji se Michalka Bernardová, jsem z Otvic, je mi deset let a narodila jsem se mamince Blance Metálové. Bohužel jsem chtěla vidět svět tak moc rychle, že jsem se narodila o 3 měsíce dříve, ve 28.tt, což nebylo moc dobré. Vážila jsem pouhých 1030 g. Byla jsem v inkubátoru, kde za mě dýchal přístroj, a měla jsem krvácení do mozku.

Moje diagnóza zní: dětská mozková obrna, kvadruspastické postižení - diaparesa s kvadrupostižením, strabismus a opožděný psychomotorický vývoj. Ve svých deseti letech stále nechodím, nelezu (dělám spíše takové přísuny), ani sama nesedím. Zatím se jen přetáčím na bříško a jdu na čtyři a sednu si mezi patičky. Přesto jsem vnímavá, zvědavá, takový malý čertík. Mám ráda hudbu, společnost, hlavně dětí.

Přesto dělám mamince velkou radost, i když vím, že to má se mnou někdy těžké. A protože rostu jako z vody a je to se mnou čím dál těžší a náročnější, začíná mi být můj stávající invalidní vozík malý a potřebuji nový. Abych mohla jezdit do školy, na rehabilitace, na plavání i výlety, budu potřebovat pořídit větší. Vozík máme vybraný, čekáme na schválení pojišťovny. Pojišťovna hradí z celkové částky 85 787 Kč částku 65 258 Kč, zbytek - 20 529 Kč, musíme doplatit my.

Byla bych moc ráda, kdybyste nám mohli pomoci vozík doplatit. Děkujeme za Vaši pomoc.

Michalka s maminkou

č.ú.: 2501524143/2010

Michalka Bernardová je 10 letá dívenka z Otvic. Mamince, Blance Metálové, se narodila o 3 měsíce dříve, ve 28 tt, což způsobilo velké zdravotní komplikace. Po porodu Michalka vážila pouhých 1030 gramů. Musela být v inkubátoru, kde za ni dýchal dýchací přístroj. Bohužel nastalo krvácení do mozku.

Michalčina diagnóza zní: dětská mozková obrna, kvadruspastické postižení - diaparesa s kvadrupostižením, strabismus a opožděný psychomotorický vývoj. Ve svých deseti letech Michalka stále nechodí, neleze (pohybuje se spíše přísuny), bohužel ani sama nesedí. Zatím se pouze přetáčí na bříško, na čtyři a s pomocí si sedne mezi patičky. Přesto je Michalka velmi vnímavá, zvědavá, veselá dívenka. Má ráda hudbu, společnost, především společnost jiných dětí.

Mamince, která se o Michalku stará, dělá velkou radost, ale péče o ni je náročná. Michalka roste jako z vody a díky tomu jí začíná být její stávající invalidní vozík malý a potřebuje nový. Aby mohla jezdit do školy, na rehabilitace, na plavání i výlety, bude potřebovat pořídit vozík větší. Maminka s Michalkou mají vybraný vyhovující vozík a čekají na schválení pojišťovny. Pojišťovna však hradí z celkové částky 85 787 Kč pouze částku 65 258 Kč, zbytek - 20 529 Kč musí doplatit maminka Michalky.